5 DH „Niebo” na Rajdzie w Krakowie

W ostatni weekend marca harcerze z 5 Drużyny Harcerskiej „Niebo” mieli okazję uczestniczyć w XXVI Rajdzie Podwawelskiego Smoka w Krakowie. Fabuła rajdu była osadzona w latach 20-tych XX wieku, a większość zajęć była oparta na prawdziwych wydarzeniach z tamtego okresu.

Harcerze mieli szanse poznać historie miasta polskich królów, a także je zwiedzić – gra miejska, która była głównym elementem zajęć sobotnich odbyła na Starym Mieście. W czasie jej trwania uczestnikom zostały przybliżone realia życia w dwudziestoleciu międzywojennym, między innymi dzięki pisaniu na maszynie czy robieniu laków do kopert. Podczas późniejszych, nieco bardziej statycznych zajęć, harcerze mogli upiec sobie babeczki, nauczyć się podstaw szermierki czy też gry w rugby.

Wszyscy dobrze się bawili i mieli okazję do rywalizacji z dużą grupą harcerzy. Poza rajdem drużyna zwiedziła też Stare Miasto oraz Wawel, aby zobaczyć na żywo ważne elementy polskiej historii.