Trzy Morgi

Trzy Morgi

Baza ukryta jest w drzewostanie sosnowym w malowniczej dolinie Pilicy, która sprzyja poszukiwaczom kajakowych przygód.
Zuchówka, budynek kadry zgrupowania, wiaty, kuchnia oraz jedno miejsce ogniskowe znajduje się na ogrodzonym terenie, natomiast, miejsca obozowe są wysunięte na wschód od ogrodzenia.
Idąc w stronę rzeki, dochodzimy do kolejnego miejsca obozowego
z miejscem ogniskowym.

  • Rezerwat przyrody Diabla Góra – rezerwat krajobrazowy położony w gminach Aleksandrów (powiat piotrkowski) i Żarnów (powiat opoczyński) w województwie łódzkim, w Nadleśnictwie Przedbórz na terenie obrębu Reczków. Obejmuje on teren wzniesienia o nazwie Diabla Góra. Znajduje się w granicach Piliczańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.
  • Jezioro Sulejowskie (Zbiornik Sulejowski, pot. Zalew Sulejowski) – sztucznie utworzony zbiornik wodny o powierzchni 27 km² położony w województwie łódzkim. Oddalony 7 km od 60-tysięcznego Tomaszowa Mazowieckiego, 21 km od Piotrkowa Trybunalskiego, 57 km od Łodzi i 120 km od Warszawy. 11 km od trasy ekspresowej S8 i 28 km od autostrady A1. Jezioro znajduje się w granicach Sulejowskiego Parku Krajobrazowego, który należy zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych.
    Jezioro posiada wyznaczone strefy ochronne: -bezpośrednią, obejmującą ujęcie wody w Bronisławowie,- pośrednią, obejmującą pas wokół zbiornika o szerokości 400 m od linii brzegowej.
  • Szlak Partyzancki im. majora H. Dobrzańskiego – Hubala – szlak czerwony pieszy – ciągnie się od Radomska do Szydłowca (268 km). W granicach gminy jego trasa przebiega przez Spałę i prawym brzegiem Pilicy w kierunku Inowłodza. Henryk Dobrzański, herbu Leliwa, ps. „Hubal”[1] (ur. 22 czerwca 1897[2] w Jaśle, zm. 30 kwietnia 1940 pod Anielinem) – major kawalerii Wojska Polskiego, sportowiec (jeździectwo), ostatni polski „zagończyk” jako dowódca Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego w czasie II wojny światowej.
  • Zabytkowy dwór w Skotnikach obronny powstał około 1531 roku z inicjatywy możnego właściciela Mikołaja Spinka. Wczesnorenesansowa budowla powstała na niewielkim wzniesieniu w otoczeniu parku, w którym znajduje się najstarsza w Sulejowskim Parku Krajobrazowym aleja lipowa. W XVIII wieku dwór został rozbudowany a w 1915 r. poważnie ucierpiał w pożarze. Po II wojnie światowej został zabezpieczony, ale musiał czekać do lat 80-tych ubiegłego stulecia na prawdziwy remont. Pieniądze na ten cel pochodziły z budżetu państwa, ale dziś już trudno ustalić, ile wtedy wydano.
  • Zagroda Wyobraźni „Nad Czarną i Pilicą” powstała w 2000 roku w Tarasce. Należy do artysty Zdzisława Wojciecha Słomki. W stuletniej chacie, budynku gospodarczym i ogrodzie prezentowane są jego prace. Artysta chętnie zaprasza ludzi kultury. Dzięki jego życzliwości przez kilka lat organizowana była w Tarasce Nadpilicka Biesiada Literacka, której głównym punktem był Turniej Jednego wiersza o Tematyce Przyrodniczej.

Strona na portalu Facebook: Stanica Harcerska „Trzy Morgi”
e-mail: piotrkowtrybunalski@zhp.pl

Kwatermistrz phm. Tomasz Sąciński
tel: 503 120 479

Zadanie jest finansowane ze środków otrzymanych z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030

Zadanie jest finansowane ze środków otrzymanych z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030